Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý

Královská třída skládacích člunů s nafukovacím kýlem ...

Možnost objednání člunu z materiálů PVC s výrazně vyšší odolností i životností za následující příplatek (uvádějte v poznámce k objednávce):

 

POZOR! VÝROBA MODELU OMEZENA - více info zde (odkaz).

 

Královská třída mezi malými skládacími čluny nese jméno Master. Svými rozměry a parametry nabízí velkou užitnou hodnotu, vynikající výsledky při jízdě ve vlnách a hlavně pocit partnera na vodě, na kterého se můžete vždy spolehnout.

Master je speciální modelová řada vyvinutá pro jízdu v mořských vlnách - v podmínkách, kdy každý detail hraje životně důležitou roli. Proto je zde použitá tak silná konstrukce podlážky a obzvláště bezpečný systém oddělených komor. Konstrukce odpovídá požadavkům po zvýšené stabilitě ve špatných podmínkách a při plné nosnosti, větším nákladům odpovídají také rozměry vnitřních prostor paluby. Design jde s posledními trendy a technologicky jej Adventure posouvá zase o něco dál. O to větší si klademe nároky ohledně dosažené kvality.

Zvětšení průměru tub až na 0.42 m a rozšíření všech modelů až na 1.60 m zlepšilo boční stabilitu a zvýšilo nosnost. Aby však nedošlo ke ztrátě na poli jízdních vlastností, vyžádaly si změny rozměrů i novou konstrukci nejen dna, ale rovnou celého člunu, jehož design odpovídá posledním požadavkům trhu. Ponechává si snad jen uhlazenost; Adventure raději volí elegantní vzhled před čímkoli jiným, neboť pravá tvář člunu se vždy dříve či později ukáže na vodě, kde žádná barva k lepšímu výkonu nepomůže...

Zvětšení zmiňovaných rozměrů pomáhá člunu při použití těžších motorů na hranici maximálního výkonu, zlepšuje obecně plovatelnost, tím také bezpečnost, o kterou se starají (i u toho nejmenšího modelu) vždy 3 oddělené komory a nafukovací kýl. Samozřejmě nechybí klasické bezpečnostní prvky - ochranné pásy na vnějších kontaktních plochách, obvodová lana přerušená na přídi kvůli vystupování na břeh, odvodňovací ventil, bezpečnostní úchyty vesel a lavic.

V praxi se pak ukazuje, že designové řešení je také velmi praktické, protože se zvětšila šířka lavic na necelý metr, příď poskytuje mnohem více místa na nohy, věci nebo dokonce přídní tašku; paluba poskytuje více prostoru než modelové řady Travel 1 a Travel 2 nejen díky šířce, ale také díky výraznému zkrácení délky tub za zrcadlem - vše samozřejmě s maximálním ohledem na jízdní vlastnosti. Jednou z hlavních priorit firmy Adventure je chování člunu během rychlé a agresivní jízdy, během jízdy v různých typech vln nebo jiných náročných podmínkách. Klade se velký důraz na testování, každá drobnost může nakonec ve výsledku hodně ovlivnit, proto vede jízdní dynamika k bezpečnosti - čím větší je rychlost, čím nižší je hmotnost a silnější motor, o to důležitějším se stává to, jak se člun zachová nejen během nárazu o vlnu, ale také při (ne)uváženém otočení motorem o libovolný počet stupňů a při libovolně velké rychlosti. Čluny Master jsou bezpečné za všech podmínek.

Čluny Master sdílí základ konstrukce s řadou Arta, která mění souvislou překližkovou podlahu za vysokotlakoý AirDeck značky HEYTex, což výrazně snižuje hmotnost člunu a usnadňuje jakoukoli manipulaci, stejně jako přípravu k plavbě nebo balení člunu.

Čluny Adventure Master však připravíte k plavbě jen trochu pomaleji - díky fixovaným hliníkovým lištám podlážky je její skládání a příprava k plavbě maximálně jednoduchá a rychlá. S nožní pumpou rekreačním tempem člun velikosti M-300 nebo M-330 připravíte během 20 min. Menší čluny Master zvládnete klidně i za polovinu času!

Díky identickým základním tvarům můžete ke člunu Master pořídit vysokotlakou podlahu AirDeck značky HEYTex odpovídajícího rozměru a použít ten typ podlahy, který v danou chvíli potřebujete.

Kromě dílčích změn si jsou čluny Master a modely Arta podobné k nerozeznání - tedy kromě typu podlážky. Průměr tub je stejný, šířka, tvar i umístění lavic. Tvar kýlu, profil dna a krojení zrcadla zůstává optimální, stejně jako u modelů Arta. Počet vzduchotěsných komor u všech modelů Arta a Master 1 je tři hlavní komory s kužely pro vyrovnávání tlaku mezi komorami, nafukovacím kýlem a u modelů Arta k nepotopitelnosti přispívá pevně zajištěný AirDeck.

Obě tyto série jsou širší než čluny z řad Travel a díky jinému tvaru přídě je v nich výrazně více místa. Vnitřní délka a šířka jsou u člunů Arta a Master 1 nepřekonatelné - nebo znáte jiného výrobce, který u modelu M-330 / A-330 nabízí vnitřní délku přes 238 cm?

Aby čluny dokázaly vydržet dlouhodobé použití v náročných podmínkách, musí tomu odpovídat zvolené materiály, technologie a konstrukce. Proto Adventure používá pouze technologii svařování, která jediná dokáže zaručit maximální odolnost spoje (ten je 3x pevnější než materiál), a také proto používá materiály Vamex - člun není třeba během mimo-sezónního skladování rozbalovat nebo jej před tím vysoušet: díky 70-ti-letému vývoji Mehler Texnologies se materiál při dlouhodobém složení neláme, nedochází k jeho popraskání, popř. ani k narušení / prasknutí / rozpadu švů a jiných spojů. Materiál má speciální přísady zabraňující vzniku plísní, zároveň se díky podobným přísadám zbavuje vody. Životnost člunu při běžném použití je více než 20 let a opravdu jej není třeba ošetřovat dalšími drahými přípravky, aby si i po dlouhých letech uchoval vzhled nového výrobku. K dlouhé životnosti přispívají také konstrukce a zvolené doplňky.

U jízdních vlastností nejde jen o schopnost dostat se do skluzu a udržet rovný směr. Především jde o jízdní dynamiku - schopnost udržet stopu v zatáčce, ať už jedete jakkoli rychle a hlavně zůstat i při zatáčení ve skluzu. Důležité také je, aby tohle člun uměl i když nese větší náklad. Pokud se bavíme o výkonu motoru 5 koní, pak aby to dokázal ve dvou dospělých lidech na palubě - s celkovou záteží přes 220 kg. Teprve pak rozpoznáte ty opravdu rychlé čluny.

Detail

 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý s motorem Mercury F6
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý s motorem Mercury F6
 • Nafukovací motorový člun Adventure M-300 - světle šedý s motorem Mercury F6
Kontaktní údaje

Adresa

Zpráva

Zajímám se o

Technická specifikace člunu Adventure M-300:

 • LOA (celková délka) ... 3,00 m
 • Šířka ... 1,60 m
 • Průměr nafukovacích válců ... 0,42 m
 • Nosnost ... 450 kg
 • Počet osob dle CE ... 4
 • Max.výkon motoru ... 10 HP
 • Hmotnost člunu ... 60 kg
 • CE design cat. ... D
 • Standardní materiál VALMEX® 7318 Mainstream 1100 dtex, 1050 g/m2
 • Dostupné barvy: světle šedá, červená, modrá - dostupnost na dotaz | možnost barevných kombinací, zelená v rybářské edici Fishing Green - viz sekce Rybářské čluny Master FG
 • Záruka 5 let

Standardní výbava nafukovacích člunů Adventure Master M-300:

 • > dvě odnímatelné lavice,
 • > dvě plovoucí, skládací vesla s úchyty,
 • > nožní pumpa se sadou koncovek,
 • > sada na opravy,
 • > uvazovací lano d = 8 m,
 • > dvě přepravní tašky (člun + podlážka).

Nafukovací čluny Adventure | motorové čluny, lodní motory

Čluny Master lze objednávat běžně ve sv.šedé barvě. Modely M-280, M-300 a M-330 jsou k dostání také v provedení Fishing Green (zelené PVC, černé doplňky, tm.hnědá podlážka) - viz rybářské čluny Adventure; déle v Limitovaných Edicích také v modré a červené (kontaktujte nás pro více informací).

Čluny M-300 a M-330 lze objednat v zakázkovém provedení Rubikon - speciální extra zesílená edice nafukovacích motorových člunů dle standardů profesionálních a vojenských člunů Adventure Rubikon - viz Profi čluny Adventure / Profi produkty.

Pošlete emailem