Závěsný čtyř taktní motor Mercury FourStroke F80 ELPT EFI
 • Celková cena (s DPH)

  321 999,- Kč

 • Bez DPH: 266 115,- Kč

  € 10 435.88,-

 • Dostupnost

  ihned k dispozici


Obsah 2.1 L = nesilnější 80 koňový motor na trhu ...

Lodní motor Mercury F80 má obrovský tah a neuvěřitelně hladký chodSíla a rychlost v podání Mercury F80 EFI... #1 na vodě!

 

Lodní motory Mercury FourStroke jsou kompatibilní s pokročilými systémy SmartCraft pro monitorování a ovládání motoru. Jednotící elektronický systém sleduje a hodnotí všechny funkce lodě i motoru, k vám se dostanou informace, které potřebujete - ať už jde o jemné nastavení motoru pro optimální spotřebu nebo varování ohledně funkcí motoru.

Jednotka ECM (Electronic Control Module) s mikroprocesorem je mozkem toho všeho. Kontroluje volnoběh, startování a zajišťuje hladký chod a výtečný průběh výkonu kdykoli se dotknete akcelerátoru.

Každý lodní motor Mercury FourStroke o výkonu od 80 do 115 koní je postaven tak, aby byl co nejspolehlivější, aby poskytoval spolehlivou sílu po dlouhou dobu, kdy bude věrně sloužit každý další den. K tomu dopomáhá dokonalá filtrace vzduchu při sání, aby se do motoru nedostalo nic, co v něm být nemá. Pro prodloužení životnosti lodní motory Mercury F80, F100 a F115 distribují lubrikanty ještě dříve, než motor naskočí při prvním startu. Aby byla spolehlivost zcela ultimátní, jsou zde použité technologie Verado, takže mechanika je odolná a spolehlivá. Tomuto principu stavění motorů se u Mercury říká "zabudovaná odolnost".

Zvýšená odolnost vůči korozi je stvrzená 3-letou zárukou a je umožněna množstvím nerezu, anod a speciálně vyvinutých polymerů použitých na motoru. Od koroze chrání také unikátní lakování, které se nanáší v jednotlivých krocích ve zvláštních vrstvách. Díky externímu konektoru propláchnete Mercury F80 EFI velmi rychle - odsolení nebylo nikdy tak jednoduché.

Bezúdržbové ventilové rozvody

Rozvody ventilů přebírají motory F80, F100 a F115 z Verado modelů, které jsou nesmírně spolehlivé a zcela bezúdržbové po celou životnost motoru.

 

Lodní spalovací motory Mercury | Závěsné čtyř-taktní motory Mariner

 


Výkon

> Velký obsah a hodně válců - Mercury tradičně poráží konkurenční motory při akceleraci 0-50 km/h. Protože rychlejší je lepší.

> Díky většímu zdvihu válců nabízí agregáty mnohem více kroutícího momentu a lepší akceleraci.

Kvalita chodu

> Lodní motory Mercury F80 EFI nabízí neměnnou reakci na pokyn akceleratoru v nejrůznějších klimatických podmínkách.

> Nový PRECISION ENGINEERED SHIFT systém zase zajišťuje, že každé přeřazení bude zcela plynulé a perfektní.

> Spalování probíhá za nízké hlučnosti, čemuž dopomáhá i kryt motoru s pasivním tlumičem. Výsledkem je extrémně hladký a tichý provoz.

Technologie

> Řídíte-li tento motor pomocí SmartCraft ukazatelů, pak to znamená, že využíváte funkce TROLL CONTROL, která umožňuje nastavit chod motoru na nízké otáčky a pohodlně jet ve výtlaku.

> SmartCraft dovoluje díky ECO-Screen funkci hlídat bedlivě spotřebu motoru a radí, jak nastavit motor na optimální účinnost. Díky změně barevného pozadí poznáte na první pohled, zda právě jedete v nejlepším možném nastavení. Tato funkce pomáhá snížit spotřebu o 10-20%.

> SmartCraft technologie společně s monitorovacím systémem "Engine Guardian System" hlídají funkce motoru a nejen varují majitele v případě možných problémů, ale umí ochránit motor před sebe-poškozením tím, že dočasně sníží jeho výkon.

5 let záruka

> Volitelná pěti-letá záruka vám dovolí spát klidněji, pokud ta standardní nestačí.

Detail

 • Závěsný čtyř taktní motor Mercury FourStroke F80 ELPT EFI
 • Lodní motor Mercury F 80 ELPT EFI
 • Lodní motor Mercury F 80 ELPT EFI
 • Lodní motor Mercury F 80 ELPT EFI
 • Lodní motor Mercury F 80 ELPT EFI
 • Lodní motor Mercury F 80 ELPT EFI
 • Lodní motor Mercury F 80 ELPT EFI
 • Lodní motor Mercury F 80 ELPT EFI
Kontaktní údaje

Adresa

Zpráva

Zajímám se o

Technická specifikace motorů Mercury F80 ELPT

Modely lodního motoru Mercury FourStroke 80 EFI
Výkon 80 hp (59,2 kW)
Suchá hmotnost

163 kg

Maximální otáčky motoru / min (RPM)

4500-5500

Obsah 2.1 L
Uspořádání válců In-line / v řadě
Počet válců 4
Startování

elektrické

Výkon alternátoru 35 A / 441 W
Trimovací polohy

elektrické vyklápění motoru

Rozvodová soustava

2-ventily na válec, SOHC

Řazení Vpřed (F) - Neutral (N) - Vzad (R)
Převodový poměr

2.07:1

Ovládání

dálkové řízení - pákou volitelně (Big tiller)

Doporučená výška zrcadla

508 mm (L)

Externí palivová nádrž -
Typ palivové nádrže -
Typ paliva Benzin
Požadavky na palivo

Bezolovnatý 90 RON min.

Technologie 4-taktní, vstřikování paliva EFI

Lodní motory Mercury F80 EFI se standardně dodávají s 3-listou hliníkovou vrtulí, výtrhovou pojistkou, základní sadou nářadí, náhradní svíčkou a náhradním startovacím lankem.

Jsou vybavené dálkovým ovládáním (pákou řazení a plynu), otáčkoměrem, rychloměrem a potřebnou elektroinstalací.

Vrtule pro motory F80 EFI se vybírá individuálně podle lodi, kterou bude konkrétní motor pohánět. Rádi vám poradíme s výběrem!

Lodní motory Mercury | Závěsné 4-takty MarinerVýbava lodních motorů Mercury F80 ELPT EFI

> dálkové ovládání
> elektrický startér
> elektrický power trim
> dlouhá noha

Lodní motory Mercury | Závěsné 4-takty Mariner


Pro dodržení záručních podmínek Mercury musí být motor před předáním nastartován a zkontrolován autorizovaným prodejcem-servisem. Zákazník tedy musí k motoru zakoupit motorový olej Quicksilver dle normy vyžadované záručními podmínkami Mercury - motorový olej není v ceně motoru.

Z výše uvedených důvodů doporučujeme osobní odběr motoru: pokud budete trvat na jeho odeslání přepravní službou, musí být motorový olej před odesláním vypuštěn. V případě, že budete trvat na zaslání motoru bez provedení před-prodejní prohlídky (Predelivery Inspection), motor nebude kryt řádnou zárukou Mercury.

Další příslušenství, jako jsou oleje, náhradní vrtule, startovací baterie apod., je k dostání na prodejně.

Pošlete emailem