Proudové stabilizační křídlo StingRay XPI Classic
 • Celková cena (s DPH)

  2 118,- Kč

 • Bez DPH: 1 750,- Kč

  € 64.60,-

 • Sleva: 27%

  2 899,- Kč

 • Dostupnost

  ihned k dispozici


Léty prověřená klasika, 9.9 - 300 koní ...

NOVINKA - XPI Classic Junior je hydrofoil určený pro nejmenší lodní motory až do výkonu 40 HP. Jeho vhodnost záleží na rozměru kavitační desky motoru, pasuje na obvyklé velikosti 4-taktů od 8 / 9.9 HP výkonu. Žádanou variantu křídla STingray XPI vyberte před nákupem v menu výše.

Základní typ proudového stabilizačního křídla - StingRay XPI Classic - byl poprvé představen již před více než 20 lety a stále spolehlivě funguje na většině lodí a lodních motorech současnosti. Toto stabilizační křídlo, jež se k motoru přišroubuje na několika místech, se ukázalo jako extrémně spolehlivý a odolný komponent. Proto se také stal tím nejprodávanějším lodním příslušenstvím všech dob! StingRay XPI Classic dostane vaši loď do skluzu v polovičním čase, přičemž významně redukuje zvedání přídě při akceleraci z místa. Ale tím to nekonč! Kymácení do stran, vnořování nebo kavitace již pak nejsou žádným problémem u lodí, které používají StingRay XPI Classic. Ty majitele lodí, kteří požadují opravdovou stabilizaci, zlepšení jízdních vlastností a výkonnosti, zároveň zlepšení účinnosti paliva od svého proud-usměrňujícího křídla, StingRay XPI Classic nejen uspokojí, ale dokonce předčí očekávání!

 • Přechod do skluzu o 50% rychlejší!Proudové stabilizační křídlo StingRay XPI Classic
 • Redukuje zvedání přídě
 • Odstraňuje kymácení do stran
 • Zastavuje vnořování
 • Vyčistí kavitaci
 • Dodá opravdovou stabilitu
 • 30% - 40% nižšíspotřeba paliva
 • Pomáhá při vytahování lyžaře
 • Vhodný pro závěsné i vestavěné lodní motory
 • K dostání také ve verzi Junior

 

Dostaňte svou loď do skluzu dva krát rychleji a bez zvedání přídě

Jak funguje proudové stabilizační křídlo StingRay?

Křídlový profil StingRay XPI Classic produkuje vztlak, který tlačí záď lodě nahoru z vody a tím zároveň dovoluje přídi klesnout níže na hladinu. Kromě zlepšení akcelerace z místa, vaše loď zůstane ve skluzu i při nižších rychlostech nebo náročnějších manévrech. Svým jedinečným designem StingRay XPI Classic pomáhá stabilizovat loď a navíc, díky položení přídě na hladinu také vést plavidlo mnohem bezpečněji a jistěji než dříve.

Eliminujte kymácení lodě do stran

Kymácení lodě do stran při jízdě ve skluzu je nebezpečné, nekonfortní a ubírá na výkonnostiKvůli svému designu trupu lodě s hlubokým "V"-kýlem mají tendenci kymácet se do stran při jízdě ve skluzu, obzvláště, pokud dosahujete vyšších rychlostí na limitu konstrukční maximální rychlosti. Toto nebezpečné houpání ze stranu na stranu snižuje ovladatelnost a celkový výkon plavidla.

I v tomto případě StingRay Classic funguje skvěle. Stabilizuje loď v horní pozici skluzu, aniž by ta přepadávala ze strany na stranu, čímž jí dovoluje jet rychleji a bezpečněji. Jinými slovy - StingRay pracuje, zatím co vy se bavíte!

Zastavte vnořování

Jedním z nežádnoucích projevů lodě na vodě je jízda, kdy se loď nemůže usadit v jedné pozici při konstantní rychlosti a dochází k efektu připomínající plavbu delfína, takže se loď jakoby neustále vnořovala a zase vyskakovala z vody. Podívejte se na obrázek níže a určitě pochopíte, co máme namysli. Možná je to přirozené pro delfíny a jiné mořské živočichy, ale je to zcela nepřijatelné pro loď, pohodlí a bezpečnost. Lidé se snaží odstranit toto nežádoucí chování lodě na vodě tím, že si sedají blíže k zádi... StingRay proudová křídla odstraňují všechny tyto negativní projevy, dodávají více pohodlí posádce, stejně tak zvyšují bezpečnost plavby a zlepšují výkonnost. Nakonec, kdy by chtěl poskakovat dokola celý den?

Nežádoucí je tako poskakování lodě nahoru a dolů

Pomoc při vytahování lyžaře

Použitím StingRay Classic získáte neuvěřitelného pomocníka, který vytáhne lyžaře a dostane ho na hladinu rychleji. Lodě, které se dostávají do skluzu rychleji, také vytáhnou rychleji lyžaře z vody a zkušenost ukazuje, že jízda s lyžařem za lodí je pak mnohem klidnější.

StingRay skvěle pomáhá k rychlejšímu a snadnějšímu vytažení lyžaře z vody

Stabilizační křídlo usměrňuje proud vody a vytváří vztal tam, kde je jej třebaProč? Protože to funguje.

StingRay stabilizační křídla usměrňující proudění vody využívají zákonů fyziky k tomu, aby dodaly extra výkonnost každé lodi, která ji vyžaduje. Jejich aerodynamický design vytváří oblast s vysokým tlakem vody na spodní straně povrchu křídla, čímž vytváří vztlak k tomu, aby zvedali záď lodě a zároveň přitlačily příď k hladině při prudké akceleraci z místa nebo ve skluzu. Žádný jiný obdobný produkt nemá tak dramatické dopady na výkonnost jako StingRay.

Pouze StingRay příslušenství lodních motorů nabízí tolik výkonu!

Na rozdíl od jiných tak zvaných křídélek StingRay pokračuje ve vylepšování jízdních vlastností i poté, co se loď již dostala do skluzu a jede. Kromě zprostředkování výborné akcelerace z místa dovolují křídla StingRay udržet lodi skluz při nižších rychlostech, zbavit se poskakování na hladině, zcela odstranit přepadávání ze stranu na stranu, stabilizovat řízení, zvýšit maximální rychlost a zmenšit spotřebu paliva!

Abychom dodali velké výkony také malým lodím, existuje StingRay XPI Junior. Jde o jediný specializovaný produkt, který je určený pro motory o výkonu od těch nejmenších až do 75 koní.

Přidáním speciální vertikálních klapek usměrňující směr tahu lodě získáváte kompletní výkonnostní systém, který nabízí pouze StingRay.

Vzhledem k neuvěřitelnému úspěchu produktů StingRay se mnohé společnosti snažily naskočit na rozjetý vlak a světlo světa spatřilo mnoho dvou dílných křidélek. Proč dvou dílných? Protože je mnohem snadnější, levnější a rychlejší je vyrobit. Konkurenční jedno dílné designy proudových křídel postrádají vědecký příástup k celému problému a neduhy jízdních vlastností lodí neodstraňují zcela, často naopak přidávají další úskalí. A protože se mnohé společnosti dokonce snažily StingRay křídla okopírovat, nyní jsou všechny chráněné U.S. patentním úřadem.

Pravdou je, že pouze StingRay proud-usměrňující stabilizační křídla podávají skvělé výkony během plavby ve skluzu. Ostatní napodobeniny nemají své výkony založené ani na logickém uvažování, ani na vědecké práci, která by stála v jejich základu. Některé z nich jsou jen ploché kousky plastu. Některé prohlašují, že fungují, i když je jejich výrobce neodzkoušel na vodě.

Je načase čelit pravdě, že ostatní obdobné produkty nejsou nic jiného než jen záďové klapky. Pouze StingRay představuje komplexní výkonnostní systém příslušenství pro váš motor a loď. Jakmile jste dosáhli skluzu, StingRay pokračuje pracovat tak, aby nadále zlepšila jízdní vlastnosti vaší lodě.

Na rozdíl od jednoduchých deignů, StingRay křídla opravdu produkují vztlak. Tím, že zvednou většinu trupu lodě z vody a zmenší kontaktní plochu s vodní hladinou, významně snižují odpor, s nímž si loď musí poradit. Tím, že postaví vaší loď do horizontální polohy, zlepšují bezpečnost, když umožní lepší výhled vůdci člunu a jeho posádce. Dále výrazně zlepšují manévrovatelnost a schopnosti lodě otáčet se ve skluzu - už žádné nekontrolovatelné sklouzávání v zatáčkách, ustřelené zádě či "zakousnutí", jež vede k přetočení zákruty.

Detail

 • Proudové stabilizační křídlo StingRay XPI Classic
 • Proudové stabilizační křídlo StingRay XPI Classic na lodním motoru, vhodné pro výkony od 25 do 300 koní
 • Proudové stabilizační křídlo StingRay XPI Classic
 • Balení obsahuje montážní sadu - instalace trvá jen několik minut
 • K dostání také ve verzi Junior pro i ty nejmenší lodní motory až do výkonu 75 koní
 • StingRay poskytuje doživotní tovární záruku na všechna svá křídla
Kontaktní údaje

Adresa

Zpráva

Zajímám se o

Vyrobeno ze "SPEED-XP"

aneb výkon není jen o síle motoru, ale o technologii!

Proudoudová křídla StingRay jsou vyráběné z extrémního materiálu SPEED-XP, který se vyznačuje extrémní výkonností a který dělá nejrychlejší proud-usměrňující křídla ještě rychlejšími!

SPEED-XP je čistě hydrofilní (vodu-absorbující) materiál, který je termálně vázán na základní polymerový materiál samotného křídla. Povrch takového materiálu je tvrdý, když je suchý, a vypadá, jako by byl navoskovaný. Nicméně "kouzlo" jeho výkonnosti se odhalí, když je povrch křídla mokrý...

SPEED-XP se chová jako mikroskopická houba, když ji namočíte, čímž na sebe a tím na povrch celého křídla naváže velmi tenkou vrstvu vody. Výsledkem je, že voda se tře o vodu - tím se velmi významně redukuje hydrodynamický odpor a zlepšuje celková výkonnost.

Vlastnosti produktů StingRay potvrdili a schválili mnozí šampióni závodních týmů: z 0 - 90 MPH dosáhl jen za 16 sec, překonal dokonce i bariéru 100 MPH s 2.5 L Mercury na 20' bass-člunu (radarové měření na Floridě). A stále funguje na všech nových lodích.

StingRay je volbou číslo jedna profesionálních závodníků avodních motoristů na celém světě z jasných důvodů. Dodává více výkonu za méně peněz než drahé speciální vrtule nebo komplikované a drahé trimovací klapky.

Zaručujeme, že křídla StingRay budou fungovat na vaší lodi nebo vám vrátíme peníze... bez debat!

Aby byla instalace vašeho křídla StingRay co nejjednodušší, vše potřebné je zahrnuté v balení:

 • křídlo StingRay XPI
 • čtyři (4) šroubky
 • čtyři (4) matice s vložkou
 • čtyři (4) gumové podložky / těsnění šroubů
 • návod na instalaci StingRay křídla krok za krokem

 

Stačí provrtat čtyři díry v kavitační desce vašeho motoru (na dolní části nohy motoru) a přišroubovat StingRay proudové křídlo. Jen během několika minut jste připravení si užít hodně zábavy na vodě! Návod na instalaci křídla XPI Senior najdete krok za krokem popsané na tomto videu:

 

StingRay proudová křídla jsou krytá doživotní tovární zárukou.

Doživotní tovární záruka na proudová křídla StingRay

Pošlete emailem