Nafukovací člun 320 - 350 cm

Nafukovací člun 320 - 350 cm

Poptávka zákazníka XXX.otakar@seznam.cz ze dne 8. 6. 2015

  • prosím o cenovou nabídku na komplet:
  • nafukovací člun (svařované spoje) 320-350 cm, překližková podlaha
  • přepravní kolečka
  • stříška Bimini
  • lodní motor 5 hp (spolehlivý, tichý)

 

Cenová nabídka na komplet nafukovacího skládacího člunu Adventure s lodním motorem o výkonu 5 koní

Vážený pane K.,

děkujeme Vám za poptávku a za zájem o čluny Adventure. V poptávané délce a provedení můžeme nabídnout tři čluny Adventure se skládací, překližkovou podlážkou. Každý z nich je samozřejmě možné vybavit přepravními kolečky a stříškou bimini (více detailů níže), stejně tak jsou vhodné pro použití s motorem o výkonu pět koní.

Prvním krokem je tedy výběr člunu ze tří typů - Travel 2 T-320K (odkaz), Master 1 M-330 (odkaz) nebo Master 2 M-360 (odkaz). Odkazuji na světle šedé čluny v klasickém provedení, jejichž základním materiálem nafukovacích válců je německý VALMEX o hmotnosti 1050 g/m2 a síle nosné tkaniny 1100 dtex, všechny podléhají záruce pět (5) let. Člun M-360 je vyroben z materiálu, který výrobce pojmenovává 7307 Mainstream PLUS (Travel 2 a Master 1 mají označení 7318 Mainstream), který je sice stějně těžký a silný, ale obsahuje několik ochranných přísad navíc, které pomáhají prodloužit jeho životnost díky větší odolnosti vůči UV záření - jde však jen o minimální rozdíl v kvalitě materiálů, životnost je u obou tkanin udávaná na 15 až 25 let dle náročnosti podmínek užívání.

Komplet nafukovací motorový člun Adventure M-300 s lodním motorem Mercury F5M

Všechny nabízené čluny Adventure lze také zakoupit v barevném provedení určeném především pro rybáře, ale v podstatě kamkoli na řeky či pro vnitrozemní plavbu - Fishing Green (odkaz), kde v poptávané délce jsou také velice výhodné modely X15 z limitované edice člunů Adventure pro tento rok (M-335 a M-365). Největším rozdílem od série Classic je opravdu jen barevná kombinace použitých materiálů a doplňků, byť se najde i několik odlišností ve výbavě, resp. v jejím typu (posuvné lavice jsou asi hlavním rozdílem, ale jsou i další menší odlišnosti). Typ materiálu (značka, hmotnost, hustota, životnost, záruka) zůstává stejná jako u modelů Classic.

Kromě těchto standardních modelů světle šedé a zelené barvy, které se snažíme mít co nejvíce skladem, je také možné objednat člun na výrobě v individuálním provedení dle přání. Možnosti výrobce a časová náročnost kolísá dle průběhu sezóny a dostupnosti jednotlivých barev v různých typech materiálu, ale obecně lze říci, že je možné čluny Adventure (kromě série X15) objednat také v modré a červené barvě materiálu VALMEX 1050 g/m2 - výchozí cena člunu je stejná, jen jsou menší možnosti slev. Výrobce také nabízí i výrobu ze silnějších materiálů HEYTex 1200 g/m2 v tmavší šedé, černé, červené, světle šedé a modré barvě, ale tyto čluny jsou také dražší - v těchto délkách o cca 8 až 10 000,- Kč oproti cenám uvedeným na webu.

Nafukovací motorové čluny Adventure lze objednat v různých barvách a provedeních. Buďte odlišní.Jelikož jste ve Vašem emailu neupřesnil barevné provedení člunů, nabízím klasické modely světle šedého provedení (na slunci vypadají prakticky jako bílé), ale ceny jsou stejné i pro zelené čluny (kromě modelů X15) vč. možností slevy v setu s motorem. Pokud máte zájem spíše o zelené čluny (nebo jinou barvu z výše uvedeného výčtu), prosím o upřesnění, abych níže uvedenou nabídku doplnil, popř. uvedl informace o odlišné výbavě a provedení.

Všechny čluny Adventure bez rozdílu mezi modelovými řadami jsou vyráběné strojovým svařováním horkým vzduchem. Jde o originální technologii Adventure, která zaručuje nejen strojovou přesnost finálního provedení jakéhokoli modelu a odráží vysoký standard kvality člunů Adventure, ale také znamená dlouhou životnost díky velice odolným spojům tlkakových komor. Ty díky kombinaci zvolených materiálů a použité technologie vydrží přehřívání a přetlakování (až na 5-ti násobek nominálního tlaku 0,2 - 0,25 bar) na slunci a za vysokých teplot, bez jakéhokoli vlivu na životnost dovolují dlouhodobé skladování v zabaleném stavu, odolávají silnému mrazu, agresivním chemikáliím atd.

Oproti jiným značkám se Adventure pyšní právě přesností, s jakou jsou čluny vyrobené, což má pozitivní vliv na životnost a odolnost (opět v kombinaci zvolených materiálů a technologie výroby), a díky tomu je možné do nich založit i lepší jízdní vlastnosti, než jaké jsou běžné u konkurence. Všechny zde nabízené modely s motorem o výkonu pět koní dostanou do skluzu přes 200 kg zátěže (vč. motoru), což odpovídá dvěma dospělým osobám na palubě s příslušenstvím. Obecně (a trochu nepřesně) se dá říci, že čím je člun větší, tím více kilogramů zátěže dostane do skluzu díky větší vztlakové síle, jež produkuje pečlivě projektované dno člunu (s nafukovacím kýlem). Tady bych chtěl hlavně upozornit na to, že NE všechny nafukovací čluny, byť mohou na první pohled vypadat velice podobně či "stejně" napříč různými značkami, mají stejné jízdní vlastnosti.

Máte-li otázky ohledně srovnání člunů Adventure s konkurencí, prosím o uvedení konkrétních značek a modelů, abych mohl uvést přesné srovnání. Pro úplnost doplním, že pro smysluplné srovnání je třeba odlišit lepené čluny (obvykle z méně kvalitních materiálů původem z Asie) a celosvařované čluny, které základní kvalitou stojí na odpovídající úrovni, jakou nabízí Adventure - kvůli tomu není smysluplné porovnávat se sérií ZOOM od zodiaku, nižšími sériemi bombardů, tj. obecně se čluny lepenými (ani s moderním názvem "svařování za studena" - to je jen jiný výraz pro lepení), či ručně svařovanými, které nedosahují takového precizního a přesného zpracování, nemluvě o propracovanosti celé konstrukce či odolnosti vůči tlakům atd.

Nyní tedy ke konkrétní nabídce. Uvedené ceny jsou vč. DPH.

1) Travel 2 T-320K jakožto nejmenší ze člunů v poptávaných rozměrech je také nejlevnější v daném výběru - ceníková cena je 28 900,- Kč. Je nejmenším nejen celkovou délkou, ale také šířkou 145 cm. Nicméně je také nejlehčí z našeho výběru (50 kg) a nejkompaktnější ve sbaleném stavu (105 x 65 x 40 cm). Má také nejjednodušší konstrukci sestávající ze dvou oddělených hlavních komor a z nafukovacího kýlu. Zadní čelo pro zavěšení motoru ("zrcadlo") je na spodní hraně tvarované do "V" a nafukovací kýl se svojí délkou rovná celé délce dna (není zkrácen na 2/3 délky dna, jak je u mnohých jiných značek obvyklé), stejně jako je tomu i u všech větších modelů Adventure. Bezpečně uveze 450 kg a 4 dospělé osoby, CE kategorie je C.

Nafukovací člun Adventure Travel 2 T-320K: pohled na hluboký nafukovací kýl a zrcadlo tvarované do "V"Člun T-320K díky užšímu profilu dna nabízí velice dynamické jízdní vlastnosti. Jednoduchá konstrukce zase nahrává jeho odolnosti. Jelikož má menší počet desek, na které je rozdělena celá podlaha, je o malinko jednodušší na složení a rozložení oproti větším modelům, ale reálně jde o rozdíl jediné podlahové desky oproti M-330 a M-360.

Tento člun Vám doporučím v případě, že je pro Vás prioritou přepravní rozměr a hmotnost člunu kvůli častému převozu. Stejně tak jej doporučím, jestliže s sebou na projížďky nevozíte moc věcí a zavazadel - je ideální pro dva dospělé a pro kratší vyjížďky.

I přes subtilnější rozměry oproti většině člunů na trhu dosahuje vnitřní délka 226 cm (na podlážce), což nemá konkurenci mezi čluny do celkové délky 320 cm. Minimální vnitřní šířka je 65 cm (měřeno v nejužším místě mezi válci u zrcadla).

Cena setu T-320K s motorem Mercury F5M (odkaz) je 54 900,- Kč a již zahrnuje slevu ve výši 9 600,- Kč z doporučených cen. Za stejnou cenu můžeme nabídnout také s motorem Suzuki DF5S (odkaz), který je sice levnější, ale možnosti slevy jsou menší - proto stejná cena setu. Jiné motory z naší nabídky (Honda, Evinrude) pak podstatně zvyšují cenu setu, ale nenabízí žádné výhody: Honda citelně zaostává výkonem, Evinrude má dlouhou dobu dodání a jízdní vlastnosti jsou na úrovni Mercury (konstrukčně jsou shodné, liší se jen barvou - stejný výrobce v Japonsku).

Skládací motorový člun Adventure T-320K dostane do skluzu dva dospělé i s motorem o výkonu pouhých pět koní. Dopřejte si pohodovou jízdu.Rozdíl mezi Mercury a Suzuki není velký - malé rozdíly jsou v průjezdu ostrých zatáček ve skluzu, kde má navrch Suzuki, Mercury zase vyhrává v maximální rychlosti v přímce. Tyto nuance jsou dány rozdílnou konstrukcí výfuku, který je u Mercury veden skrz střed vrtule, u Suzuki je na spodní straně kavitační desky. Při běžné jízdě, když nehledáte limity motoru a člunu, rozdíl nepoznáte. Osobně bych doporučil spíše motor Mercury kvůli robustnějšímu zpracování ovládacích prvků, ale kvalitativně jsou si u "pětek" obě značky velice blízké.

 

2) Master 1 M-330 patří do nejvyšší třídy mezi tzv. "malými" čluny, mezi nimiž představuje vrchol nabídky s běžnou cenou 29 990,- Kč. Odpovídá tomu jeho konstrukce (tři oddělené komory + nafukovací kýl) a použité doplňky, které jsou mnohem robustnější (bohužel také těžší), než u člunů série Travel 2 - větší průměr nafukovacích válců (42 cm v. 38 cm u Travel 2), o 2 mm silnější podlážky, větší lavice, silnější zrcadlo atd. Díky klenutému tvaru přídě nabízí také výrazně více prostoru na přídi a díky šířce 160 cm také více místa na palubě. Bezpečná nosnost je 500 kg pro 4 osoby (CE kat. C), vnitřní délka je 245 cm (opět bezkonkurenční údaj), vnitřní šířka je 74 cm.

"Malé" skládací čluny nejvyšší kvality, to jsou motorové čluny Adventure Master 1 M-330. Objevte kouzlo neprobádaných míst.M-330 je asi nejprodávanější člun Adventure v kombinaci s motorem o výkonu 5 koní, jelikož díky vnitřnímu prostoru poskytuje více místa pro svezení dvou dospělých s dětmi a umožňuje vzít si s sebou více zavazadel. Jízdní dynamika při zatáčení sice není tak skvělá jako u T-320K kvůli větší šířce, ale o to více exceluje v přímce a při přechodu do skluzu. Jestliže pro Vás 64 kg hmotnosti člunu a přepravní rozměr 110 x 65 x 45 cm nepředstavuje problém a jestliže vyžadujete místo navíc na palubě, pak doporučuji právě tento člun.

Díky většímu průměru nafukovacích válců si také lépe poradí se silnějšími (a těžšími motory), pokud byste zvažoval do budoucna větší výkon než pět koní. Ideální je pro něj dvou-válec 8 nebo 10 koní.

Cena setu M-330 s motorem Mercury F5M je 56 550,- Kč (tj. sleva ve výši 9 040,- Kč) a stejná cena platí i pro kombinaci se Suzuki DF5S.

 

3) Master 2 M-360 si dovoluji nabídnout i přes to, že je delší, než Vámi zadaný parametr maximální délky, jelikož z čistě praktického pohledu je tento člun jen nepatrně těžší než M-330 (68 kg v. 64 kg u M-330) a ve sbaleném stavu je od sebe lze jen těžko rozeznat (110 x 60 x 50 cm). Jelikož se všechny čluny Adventure standardně dodávají ve dvou přepravních vacích (člun + podlážka), reálné místo a nároky na přepravu člunu M-360 jsou identické s M-330. Ceníková cena M-360 je 39 900,- Kč.

Skládací člun, který se vejde do kombíka a který vás potěší s 5 HP lodním motorem a zvládne i 20 HP bestii? Adventure M-360!M-360 ale oproti menšími bratříčkovi nabízí "vstup" do střední třídy skládacích nafukovacích člunů, aniž by s sebou nesl jakákoli negativa (hlavně hmotnost, přepravní rozměr a náročnost skládání-rozkládání), naopak. S motorem o výkonu 5 koní dovoluje dostat do skluzu ještě více nákladu v kratším čase, na palubě je ještě více místa pro posádku a věci (otypován až pro 5 osob a 650 kg), výbava je doplněná o přídní tašku a výkonnější nožní pumpu a je vyrobený z mírně kvalitnějšího materiálu.

Největší výhodou koupě M-360 před menšími čluny s motorem 5 koní však vidím v jeho praktické hodnotě a to hned ze dvou důvodů:

a) díky podstatnému prodloužení dna (a zvětšení kýlu) se člun chová mnohem lépe na moři a činí jízdu klidnější, s méně otřesy od vln, takže Vám dovolí ve větším pohodlí zdolávat delší trasy - v tomto se jedná opravdu o rozdíl třídy, alespoň pocitově, přičemž lepší jízdní vlastnosti jsou znát kdekoli, takže jde o mnohem universálnější člun pro různorodé podmínky (obzvlášť pokud bude horší počasí na moři nebo na velké vnitrozemní nádrži);

b) dovoluje použití širšího spektra motorů s vyšším výkonem, aniž by pro něj byly "příliš těžké" - tedy pokud do budoucna přemýšlíte o pořízení silnějšího motoru, pak nemusíte s motorem měnit i člun, čímž výrazně ušetříte náklady a čas, a pořizovací cena navíc oproti M-330 se Vám v ten moment vrátí i s bonusy.

Nafukovací motorový člun Adventure M-360 vás nenutí dělat kompromis mezi přepravním rozměrem a jízdními vlastnosti. Buďte rozumní a dopřejte si pohodlnou plavbu.Je to problém odvislý od hmotnosti současných 4-taktů, které jsou relativně těžké na to, jaký výkon poskytují. I když na výše nabízené T-320K a na M-330 lze zavěsit motory o výkonu 15 koní, i ten nejlehčí na trhu (Suzuki DF15AS - odkaz) váží suchý bez vrtule 44 kg, u jiných značek pak přes 50 kg, jelikož jde o identické motory jako 20 HP. Pak je cítit, že na méně zatíženém člunu (tj. do 2/3 celkové nosnosti) je člun příliš těžký na zádi a že má více výkonu, než kolik krátký člun dovoluje efektivně využít při jízdě. U M-360 tento problém nenastává a dovoluje využít výkonu až 20 koní, aniž by měl člověk dojem, že je motor příliš silný na daný člun nebo příliš těžký. S motorem 15 HP nejen že uvezete čtyři dospělé ve skluzu, ale můžete si zároveň dopřát dynamickou jízdu při takřka plném obsazení, vléci nafukovací hračku, někteří zákazníci dokonce zvládnou tahat lehčí dítě na lyžích apod. Kratší člun bude mít s těmito úkony, byť se silným motorem, problém - protože je krátký a nemá prostor pro lepší hydrodynamiku, která se rozvíjí až s určitou délkou.

Cena setu M-360 s motorem Mercury F5M je 66 500,- Kč (tj. sleva ve výši 9 000,- Kč) a opět je stejná i se Suzuki DF5S.

Výše nabízené čluny míváme běžně skladem na prodejně v Divišově, proto doporučuji osobní návštěvu, abyste si čluny mohl prohlédnout, porovnat a na místě zjistit všechny rozdíly. Ideální je domluvit se na konkrétní termín předem, abychom čluny připravili, když by některý z nich nebyl nafouknutý.

Nyní k poptávanému příslušenství.

Sklápěcí přepravní kolečka s pneu o velkém průměru por jízdu v terénu nabízíme italská - odkaz. Fotky jsou trochu zastaralé - nyní jsou z trubek, takže se s nimi lépe manipuluje, a jsou více zahnutá.

Stříšku bimini Vám můžeme nabídnout také - dovážíme kvalitní italská bimini Tessilmare (odkaz, uvedené ceny na webu v EUR jsou bez DPH a bez dopravy 800,- Kč). Pro Vámi poptávané čluny nabízí jediný model Standard - odkaz. Pro čluny T-320K a M-330 stačí základní šířka 110 cm (6 900,- Kč), pro M-360 doporučujeme šířku 130 cm (7 150,- Kč). Levnější bimini nenabízíme z důvodu jejich nízké kvality.

Další příslušenství najdete na našem webu (odkaz), většinu z toho pak najdete také u nás na prodejně. Mezi klasickou výbavu by měla patřit kotva, kotevní lano (kratší uvazovací ke člunu je v ceně), záchranná vesta, dále doporučujeme tašky pod lavici nebo na příď, fendry atd.

Ještě doplním poslední věc a to ohledně požadavku na "tichý a spolehlivý" lodní motor. Zvolíte-li některou z klasických značek výrobců lodních motorů (Mercury, Suzuki, Honda, Yamaha, Tohatsu, Evinrude), pak ani u jednoho výrobce vyloženě "nešlápnete vedle", nakolik je třída "pětek" extrémně populární a každý značkový výrobce udělal spolehlivý motor. Tichost chodu je regulována EU předpisemi a normami o hlučnosti, emisích atd. Ve všech případech jde o jedno válce s obsahem od 123 do 138 ccm, tyto 4-takty jsou na volnoběhu všechny tiché. Pokud např. Honda klade na tichost chodu v rámci svého marketingu větší důraz než ostatní, neznamená to, že by jejich motor při 5 000 ot/min byl výrazně tišší než jakákoli jiná značka z výše vyjmenovaných. To, že např. Mercury točí maximálně až 6000 ot/min a tím pádem je v ten moment hlučnější, přičemž Honda daných otáček vůbec nedosahuje, je věc rozdílné konstrukce a ladění, nikoli chyba motoru. Naopak - pokud motoru chybí výkon (případ hlavně jiných "neznačkových" motorů z Číny), jde dle mého o výraznější deficit, který člověku způsobí na vodě mnohem větší starosti.

Dáte přednost menšímu nebo většímu? Nechte se nadchnout!

Máte-li jakékoli otázky ohledně poptávaného setu nebo chcete cokoli prokonzultovat, neváhejte se na nás obrátit.

S přáním hezkého dne Vás zdraví
--
Dmitry Shchelkalin
technical & sales
Tel: +420 605 278 306

CHTCHELKALINE marine products
Importér člunů Adventure pro ČR a SK
Prodej a servis motorových lodí a lodních motorů

Showroom / Office / Stock
Vlašimská 462, 257 26 Divišov
Přímé napojení na D1, Exit 41

Tel: +420 737 139 886

CMPboats.cz

AdventureBoat.cz