Evinrude E-TEC G2 | Lodní motor nové generace

Pro modelový rok 2015 nachystalo BRP revoluci na trhu lodních motorů. Jen před několika dny byly poprvé veřejnosti představeny nové pohonné jednotky Evinrude E-TEC G2.

Nová generace lodních motorů G2 svým designem překonává stará paradigmata, posunuje funkcionalitu zase o kousek dále a redefinuje celkovou zkušenost majitelů lodí. Jediný pohled na G2 ve vás vzbudí emoce...

Lodní motor Evinrude E-TEC G2 překonává paradigmata a zrychluje váš tep

G2 bude mít bezpochyby velký dopad na trh lodních motorů a to nejen díky svému jedinečnému vzhledu. Design s sebou totiž nese i technické změny:

     > Integrované hydraulické řízení zajistí nejčistší vzhled zádě vůbec, od motoru jde totiž jen jediný kabelový svazek.

     > Celý dvou taktní motor V6 je navržený kolem přímého vstřikování (D.I.), od tvaru spalovacích komor až po dvě olejové pumpy pro optimální lubrikaci.

     > i-Trim, automatizovaný trim.

     > Tuhá střední sekce pro odstranění nežádoucích účinků či kymácení lodě při vysokých rychlostech - dovolí méně zkušeným majitelům jet mnohem, mnohem rychleji.

     > Elektronicky ovládaný plyn zabraňující přetočení motoru

     > i-Touch multifunkční displej monitorující stav motoru.

Revoluční lodní motor odhalen, Evinrude E-TEC G2

 

Už nic není jako dřív - revoluce proběhla zevnitř ven, nakolik se vzhled musel přizpůsobit nově nastavené laťce výkonu, kterým motory G2 vládnou. V nabídce je šest (6) výkonnostních verzí od 200 H.O. až po 300 koní výkonu, které staví své jedinečné vlastnosti na optimalizovaných spalovacích komorách.

Výkonnostní křivka je od určitého momentu otáček plochá. Co to znamená? Že dosáhnete maximálního výkonu mnohem dříve. Navíc, i když otáčky motoru a rychlost stále rostou, výkon neztrácíte. Naopak můžete o to více zrychlit, protože máte k dispozici velkou sílu, která navenek vypadá jako superhrdina v brnění.

Pro srovnání - model Evinrude E-TEC G2 250 H.O. má oproti konvenčnímu motoru E-TEC o 20% více kroutícího momentu a více síly (až 600 Nm), má o 15% nižší spotřebu paliva a nejlepší emise na světě: 51,40 HC+NOx+CO [g/kW-h]. Ve srovnání s ním má Yamaha 250 SHO se 158,04 nebo Mercury OptiMax 250 ProXS se 127,82 g/kW-h dvakrát, respektivě více než třikrát méně účinné spalování!

Nejčistší lodní motory na světě v revolučním pojetí designu a technologie | Evinrude E-TEC G2

Příjemným bonusem pro každého majitele lodě, který touží po Evinrude E-TEC G2, je, že si může přizpůsobit vzhled motoru a jeho barvy svému člunu. Vybírat můžete z pěti (5) základních barev a 12 doplňkových, takže máte celkem přes 400 možných barevných kombinací!

Tím ale výhody G2 nekončí. Neobvyklé lodní motory Evinrude mají totiž také neobvyklou záruku 5/5/5 Protection:

     5 let tovární záruky

     5 let záruky proti korozi

     5 let bez plánovaných návštěv servisu

Více o lodních motorech Evinrude E-TEC se dozvíte na webu evinrude.com, kde si můžete navrhnout vlastní vzhled motoru G2. V případě dotazů jsem vám kdykoli k dispozici!

Lodní motory Evinrude E-TEC G2 nabízí přes 400 možných barevných kombinací, jaká bude ta vaše?