Adventure V-610: Nový člun RIB r.2016

Adventure V-600: Nový člun RIB r.2016

Adventure, výrobce nafukovacích motorových člunů, připravil pro rok 2016 zcela nový model člunu RIB, model Vesta V-610.

Na výstavě lodí v Paříži představil Adventure zcela nový nafukovací motorový člun s laminátovým kýlem nesoucí označení V-610, jež bude dostupný v rámci běžné produkce již v prvním čtvrtletí roku 2016. Člun s označením V-610 navazuje koncepcí na úspěchy modelů V-550 a V-650, které se oproti menším člunům Vesta vyznačují laminátovými kýly, jejichž hybridní tvar hlubokého "V" na přídi a tvaru "U" na zádi tlumí nárazy od vln a dovoluje jak rychlý a snadný přechod do skluzu, tak i bezpečnou a neobvykle pohodlnou jízdu na neklidném nebo rozbouřeném moři.

Ilustrační foto: nafukovací motorový člun RIB Adventure V-550 Heavy-Duty SuperLUX je modelem, který se novému člunu V-600 nejvíce podobá

V-610 bude stejně jako V-550 k dostání v několika provedeních výbavy paluby od Sport (jockey-console), přes Luxury až po Super-Lux variantu s širokou konzolou řízení a rozšířenou sedačkou s integrovaným nerezovým rámem pro navigační světla. Vysoký bok a rovná paluba je na přídi vybavená vestavěnou kotevní schránkou. Nafukovací válce budou zdobit dvojité "rychlé pruhy" či klíny, jako je tomu i u standardního modelu V-550, která má balíček doplňků Evolution již ve standardu.

Základním materiálem válců je německý HEYTex 1200 g/m2 různých barev, jedinečná technologie dvojitých strojově svařovaných spojů DoubleSeams zůstává základem a garantem kvality i zde. Laminátový trup bude standardně bílý nebo šedý, stejně jako konzoly a sedačky. Ve variantě Heavy-Duty opět příjde ke slovu Valmex 1450 g/m2 v tmavě šedém odstínu STORM GREY s černými doplňky a dodatečnými ochranami válců ze všech stran.

Člun bude k dispozici i pro individuální provedení doplňků na nafukovacích válcích a díky našim vlastním výrobním možnostem pak i celé řadě vybavení, které u Adventure nenajdete - od speciálně připravených dvojitých rámů, přes držáky potapěčských lahví až po individuálně tvarované opalovací plochy.

Ilustrační foto V-550 a možnosti výbavy a barevného provedení. V-600 půjde ve šlépějích svého předchůdce (pro zvětšení kliknětě pravým tlačítkem myši a "otevřít obrázek v novém okně / panelu")

Doporučenými základními motory pro V-610 jsou tří-válcové závěsné dvou-takty s přímým vstřikováním Evinrude E-TEC E75 a E90. Silnější motory jako Mercury OptiMax 115 Pro XS nebo čtyř-takt Suzuki DF115 a DF140 budou zajímat ty, kteří vyžadují více výkonu pro velké vody a dlouhé výlety. Maximem pro V-610 budou pak závěsné lodní motory o výkonu 150 koní, tudíž motory Mercury Verado 150 (odkaz) budou favority mezi příznivci čtyř-taktů a Mercury V6 2.5L OptiMax 150 Pro XS (odkaz) a Evinrude E-TEC V6 2.6L E150 (odkaz) pak pro milovníky brutální dynamiky a extrémních rychlostí za všech okolností.

Díky proporcím V-610 a universálnímu charakteru jízdních vlastností, jež by mely uspokojit všechny zkušené uživatele, bude člun plně připraven jak pro robustní čtyř-taktní motory, tak i pro lehké pohonné jednotky na zádi.

Délka nepřesahuje kvůli praxi a poplatkům v marinách 6,00 m. Šířka člunu bude ze stejných důvodů 2,50 m a průměr válce je stanoven na solidních 55 cm v zadní části člunu a ke přídi se sužuje na 49 cm kvůli lepším proporcím a místu na palubě.

Základní cena Adventure V-600 je stanovena na 10 900,- EUR / 299 750,- Kč vč. DPh a při nákupu v setu s lodním motorem mohou zájemci využít slevy ve výši až 10% na člun a na zvolený motor (výše slevy na motor je závislá od vybrané značky a typu). Individuální cenové nabídky na vyžádání.

Přijímáme předobjednávky pro zařazení do pořadníku výroby. Předpokládaný termín dodání při objednání do konce roku je březen / duben 2016.