Nafukovací člun Adventure V-610

Nafukovací člun Adventure V-610

Podrobné informace a fotky nového člunu Adventure V-610 jsou konečně k dispozici. Seznamte se s novým přírustkem v rodině RIB's, který nabízí nadstandardní komfort při svezení a nečekaně mnoho místa na palubě.

Nový nafukovací motorový člun třídy RIB Adventure V-610 je velkým člunem do velkých vln

Zcela nový šesti metrový RIB od Adventure je možné charakterizovat ve třech slovech - velký, komfortní a individuální. Velký je hlavně kvůli šířce rovných 250 cm, což při prvním osobním setkání s V-610 zapůsobí na každého. Díky této šířce má paluba mezi nafukovacími válci 140 cm a průměr válců je 55 cm, což umožnilo udělat kokpit hlubší a bezpečnější. Mimochodem právě člun V-610 donutil Adventure udělat větší průměr nafukovacích tub, než kdy měli k dispozici dříve. Ty se ve třech krocích zužují ke špičce, takže člun netrpí těžkopádným designem, ale naopak mu to dodává poměrně dynamický vzhled.

Prostorná paluba je výsledkem impozantních rozměrů člunu RIB Adventure V-610, kde si můžete vymyslet rozmístění sedaček a konzoly, kam jen budete chtít.

Komfortní je správné slovo vystihující V-610 hned ze dvou důvodů - zaprvé kvůli místu na palubě, zadruhé kvůli jízdním vlastnostem této novinky. Ty jsou totiž dílem vývoje celé modelové řady Vesta v délkách od 500 cm v rámci jedné filosofie, kterou Adventure u člunů RIB's zastává. Konkrétně jde o snahu dosáhnout co nejčistšího profilu proudění kapaliny při obtékání kýlu, jinými slovy jde o co nejnižší hydrodynamický odpor. Adventure k tomu využívá moderní software a počítačové simulace, aby odhalil silné a slabé stránky tvaru laminátového kýlu konkrétní velikosti a uzpůsobil je tak, aby člun co nejrychleji vcházel do skluzu, aby byl ve vysokých rychlostech stabilní a poskytoval posádce skutečně příjemnou jízdu bez otřesů, rázů od vln apod. Toho dosahují tím, že oproti konvenčnímu typu trupu s hlubokým "V" zmírní ostré linie na zádi do oblejších tvarů, čímž odstraní nežádoucí tlaky způsobující diskomfort při rychlé jízdě ve vlnách.

Nafukovací motorový člun třídy RIB, Adventure V-610 je skvělou ukázkou moderních vývojových procesů aplikovaných v praxi

No a individuální je tento člun hlavně proto, že výbavu V-610 si můžete navolit prakticky jakou si jen dokážete představit. Žádný jiný člun RIB od Adventure nenabízí tak široké možnosti ve výběru vybavení paluby - jaké sedačky a jaké konzoly si zvolíte, kam je budete chtít umístit, kolik osob či nákladu chcete převážet atd. Pro V-610 byla vyvinuta celá řada nových sedaček - od vertikálních opěrek kapitána, přes zadní sedačky pro tři osoby, nebo modernizované konzoly řízení, kterých pro V-610 nabízí výrobce hned čtyři typy v různých šířkách. Pokud by to nestačilo, můžeme nabídnout zakázkovou výrobu.

Více o tomto novém nafukovacím motorovém člunu RIB Adventure V-610 najdete zde - odkaz.