Lodní motor Mercury F2.5 MH


Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M
 • Celková cena (s DPH)

  25 699,- Kč

 • Bez DPH: 21 239,- Kč

  € 784.02,-

 • Dostupnost

  skladem u dodavatele


Odzkoušená přenosná síla ...

#1 na vodě... to platí i pro toho nejmenšího z rodiny

Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M

Lehoučký motor F 2.5 M od Mercury dodávaný pouze ve verzi s krátkou nohou (S - 381 mm) představuje to nejlepší na trhu nejmenších závěsných motorů. Zmíníme-li navíc design a nádherný černý lak, pak konkurenci bude hledat jen těžko. Vůbec největší obsah motoru (85 ccm) v této výkonnostní kategorii ze všech znamená hladší chod, delší životnost, více točivého momentu, více síly v nižších a středních otáčkách... Ale také žádný kouř, maximální ticho a klid - to jsou hlavní charakteristiky chodu motoru Mercury. Chlazený je vodou a ano, už se jedná o "opravdový" lodní motor. Motor má 4 polohy trimu, takže každá loď si najde svoji ideální polohu. Chybí mu zpátečka, aby se šetřila hmotnost, ale otočíte s ním o 360°, což je v mnohých situacích rychlejší a lepší.

Malý a kompaktní, lehký, ale zároveň robustně zpracovaný s vynikající antikorozní ochranou - to, že se jedná o motor o výkonu pouze 2,5 k, neznamená, že by to bylo "tintítko". Naopak celkové provedení působí více než jen dobře a v této kategorii u Mercury nalezneme několik nadstandardních prvků: optická kontrola hladiny oleje je pohodlná přes vnější kontrolní okénko, velmi kvalitní zpracování každého detailu (např. zámek krytu motoru, páka řízení/plynu, všechny mechanické otočné páčky a klouby) i samotného motoru, který je enormě čistě zpracován - skoro jako ruční práce toho nejlepšího mistra, kterým Mercury určitě je.

Motor F 2.5 M je vybavený integrovanou nádržkou na benzin, standardně dodávaný včetně výtrhové pojistky, náhradní svíčky, druhého startovacího lana a menší sady nářadí (vrtuli zmiňovat netřeba).

Lodní spalovací motory Mercury | Závěsné čtyř-taktní motory Mariner

Pro objednání motoru Mariner nás neváhejte kontaktovat - Mariner je sesterskou značkou, jejíž motory jsou z mechanického pohledu identickými kopiemi (což se nedá říct o Evinrude a Tohatsu motorech, které se sice minimálně, ale přece jen se mírně liší od originálu Mercury). Odlišnost je jen v barvě krytu a názvu. Cena zůstává stejná.

ZBOŽÍ Z ČESKÉ DISTRIBUCE

Možnost vzít si doslova zábavu s sebou je velkou výhodou nafukovacích člunů a menších rybářských pramic. Mercury nabízí kompletní řadu přenosných 4-taktních (FourStrokes) závěsných motorů, které jsou extrémně lehké. Navíc si můžete vybírat ze široké škály výkonnostních verzí a výbavy jednotlivých modelů. Celá modelová řada motorů Mercury nabízí snadné a jednoduché ovládání i přenášení, k čemuž jim dopomáhají mnohá chytrá řešení. A to není vše! Čisté, tiché, účinné 4-takty se díky svým výkonům stávají jednoznačnou volbou lodního pohonu.

Patentovaný jedno dílný blok válce poskytuje zvýšenou odolnost a životnost tím, že eliminuje množství těsnění a šroubů, které jsou k jeho sestavení použité. Unikátní design bloku motoru také snižuje hmotnost a rozměry motoru.

Zkontrolujte hladinu oleje aniž byste sundali kryt - pohodlné a lehce dostupné okénko oleje na boku motoru.

Tento motor nabízí maximální výkon díky největšímu obsahu ve třídě lodních motorů o výkonu 2.5 koně.

Kormidelní páka s rukojetí akcelerátoru a možnost otočení motoru o 360° v jeho ose dělá ovládání velice pohodlným a jednoduchým.

Kormidelní páka je navíc uchycená tak, aby do ní pronikalo co nejméně vibrací od motoru. Oproti konkurentům průměrně o 32% méně vibrací.

Jak pracuje 4-taktní lodní motor Mercury se můžete podívat zde:

Detail

 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M | Detail značky
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 2,5 M
Kontaktní údaje

Adresa

Zpráva

Zajímám se o

Technická specifikace lodních motorů Mercury F 2.5 M

Modely lodního motoru Mercury FourStroke 2.5 M
Výkon 2.5 hp (1.84 kw)
Suchá hmotnost 17 kg
Maximální otáčky motoru / min (RPM)

4500-5500

Obsah 85 ccm
Počet válců 1
Startování Manual
Trimovací polohy

4, manuální nastavení

Rozvodová soustava

2-ventil, pushrod

Řazení Vpřed (F) - Neutral (N)
Převodový poměr

2.15:1

Řízení

Kormidelní páka s rukojetí akcelerátoru

Doporočená výška zrcadla

381 mm (S - krátká)

Palivová nádrž - max. objem 0.95 L
Palivová nádrž - typ Integrovaná
Palivo Benzin
Požadavky na palivo

Bezolovnatý 90 RON min.

Technologie motoru 4-takt, karburator

Lodní motor Mercury F 2.5 M se standardně dodává s 3-listou kompozitovou vrtulí, výtrhovou pojistkou, základní sadou nářadí, náhradní svíčkou a náhradním startovacím lankem.

Pro dodržení záručních podmínek Mercury musí být motor před předáním nastartován a zkontrolován autorizovaným prodejcem-servisem.

Z výše uvedených důvodů doporučujeme osobní odběr motoru: pokud budete trvat na jeho odeslání přepravní službou, musí být motorový olej před odesláním vypuštěn. V případě, že budete trvat na zaslání motoru bez provedení před-prodejní prohlídky (Predelivery Inspection), motor nebude kryt řádnou zárukou Mercury.

Další příslušenství jako je přepravní vak, náhradní vrtule apod. je k dostání na prodejně.

Pošlete emailem