Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M
 • Celková cena (s DPH)

  27 000,- Kč

 • Bez DPH: 22 314,- Kč

  € 823.70,-

 • Dostupnost

  ihned k dispozici


Malý motor, ale velký výkon ...

#1 na vodě... to platí i pro ty nejmenší z rodiny

Lehoučký motor F 3.5 od Mercury představuje ideální volbu pro ty, kdo vyžaduje vyšší výkon než 2,5 koně a nižší hmotnost než jakou má motor o výkonu 4 koně, který přibere na váze více než 8 kg (tj. 25 kg vs. 17 kg). To se ještě nebavíme o kompaktních přepravních rozměrech. Lze si jej pořídit i v provedení s dlouhou nohou (model ML), takže vhodný je také pro jachtaře jako pomocný motor.Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M

I přes jeho velikost počítejte s řádnou dávkou výkonu a akcelerace, hladkého chodu, nízké spotřeby a velmi dlouhé životnosti - ta je tradičně u Mercury podpořena vynikající antikorozní ochranou všech dílů. Chlazený je vodou, má 4 polohy trimu, takže každá loď si najde svoji ideální polohu. Chybí mu zpátečka, aby se šetřila hmotnost, ale otočíte jej o 360°, což je v mnohých situacích rychlejší a lepší.

Malý a kompaktní, lehký, ale zároveň robustně zpracovaný s vynikající antikorozní ochranou - to, že se jedná o motor o výkonu pouze 3,5 k, neznamená, že by to bylo "tintítko". Naopak celkové provedení působí více než jen dobře a v této kategorii u Mercury nalezneme několik nadstandardních prvků: optická kontrola hladiny oleje je pohodlná přes vnější kontrolní okénko, velmi kvalitní zpracování každého detailu (např.zámek krytu motoru, páka řízení/plynu, všechny mechanické otočné páčky a klouby) i samotného motoru, který je enormě čistě zpracován - skoro jako ruční práce toho nejlepšího mistra, kterým Mercury určitě je.

Motor F 3.5 M je vybavený integrovanou nádržkou na benzin, standardně dodávaný včetně výtrhové pojistky, náhradní svíčky, druhého startovacího lana a menší sady nářadí (vrtuli zmiňovat netřeba).

Lodní spalovací motory Mercury | Závěsné čtyř-taktní motory Mariner

Pro objednání motoru Mariner nás neváhejte kontaktovat - Mariner je sesterskou značkou, jejíž motory jsou z mechanického pohledu identickými kopiemi (což se nedá říct o Evinrude a Tohatsu motorech, které se sice minimálně, ale přece jen se mírně liší od originálu Mercury). Odlišnost je jen v barvě krytu a názvu. Cena zůstává stejná.

ZBOŽÍ Z ČESKÉ DISTRIBUCE

Možnost vzít si doslova zábavu s sebou je velkou výhodou nafukovacích člunů a menších rybářských pramic. Mercury nabízí kompletní řadu přenosných 4-taktních (FourStrokes) závěsných motorů, které jsou extrémně lehké. Navíc si můžete vybírat ze široké škály výkonnostních verzí a výbavy jednotlivých modelů. Celá modelová řada motorů Mercury nabízí snadné a jednoduché ovládání i přenášení, k čemuž jim dopomáhají mnohá chytrá řešení. A to není vše! Čisté, tiché, účinné 4-takty se díky svým výkonům stávají jednoznačnou volbou lodního pohonu.

Patentovaný jedno dílný blok válce poskytuje zvýšenou odolnost a životnost tím, že eliminuje množství těsnění a šroubů, které jsou k jeho sestavení použité. Unikátní design bloku motoru také snižuje hmotnost a rozměry motoru.

Zkontrolujte hladinu oleje aniž byste sundali kryt - pohodlné a lehce dostupné okénko oleje na boku motoru.

Tento motor nabízí maximální výkon ve třídě nejmenších lodních motorů - nebo znáte jiného výrobce, který nabízí takový výkon při této hmotnosti motoru?

Kormidelní páka s rukojetí akcelerátoru a možnost otočení motoru o 360° v jeho ose dělá ovládání velice pohodlným a jednoduchým.

Kormidelní páka je navíc uchycená tak, aby do ní pronikalo co nejméně vibrací od motoru. Oproti konkurentům průměrně o 32% méně vibrací.

 

Detail

 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M
 • Lodní motor Mercury FourStrokes F 3,5 M
Kontaktní údaje

Adresa

Zpráva

Zajímám se o

Technická specifikace lodních motorů Mercury F 3.5 MH a F 3.5 ML

Modely lodního motoru Mercury FourStroke F 3.5 MH / F 3.5 ML
Výkon 3.5 hp (2.57 kw)
Suchá hmotnost od 18 kg
Maximální otáčky motoru / min (RPM)

5000-6000

Obsah 85 ccm
Počet válců 1
Startování Manual
Trimovací polohy

4, manuální nastavení

Rozvodová soustava

2-ventil, pushrod

Řazení Vpřed (F) - Neutral (N)
Převodový poměr

2.15:1

Řízení

Kormidelní páka s rukojetí akcelerátoru

Doporočená výška zrcadla

M - 381 mm (S)

ML - 508 mm (L)

Palivová nádrž - max. objem 0.95 L
Palivová nádrž - typ Integrovaná
Palivo Benzin
Požadavky na palivo

Bezolovnatý 90 RON min.

Technologie motoru 4-takt, karburator

Lodní motory Mercury F 3.5 ve verzích "MH" (krátká noha) i "ML" (dlouhá noha) se standardně dodávají s 3-listou kompozitovou vrtulí, výtrhovou pojistkou, základní sadou nářadí, náhradní svíčkou a náhradním startovacím lankem.

Pro dodržení záručních podmínek Mercury musí být motor před předáním nastartován a zkontrolován autorizovaným prodejcem-servisem.

Z výše uvedených důvodů doporučujeme osobní odběr motoru: pokud budete trvat na jeho odeslání přepravní službou, musí být motorový olej před odesláním vypuštěn. V případě, že budete trvat na zaslání motoru bez provedení před-prodejní prohlídky (Predelivery Inspection), motor nebude kryt řádnou zárukou Mercury.

Další příslušenství jako je přepravní vak, náhradní vrtule apod. je k dostání na prodejně.

Pošlete emailem