Ukončení výroby lodních motorů Evinrude

Ukončení výroby lodních motorů Evinrude

Společnost BRP, vlastník značky lodních motorů Evinrude, oznámilo ukončení výroby závěsných lodních motorů E-TEC a E-TEC G2, tedy všech aktuálních modelových řad. Stávající majitelé motorů Evinrude se však nemusí obávat - dealerská síť a servisní podpora bude nadále k dispozici.

Lodní motor Evinrude poprvé spatřil světlo světa v r.1907, šlo o první závěsný lodní motor na světěZnačka Evinrude, jejíž zakladatel Ole Evinrude byl vynálezcem závěsného motoru, vyráběla spalovací lodní motory přes 110 let a její produkty odjakživa patřily k těm nejlepším závěsným motorům na trhu. Byly známy pro svůj nekompromisní výkon a spolehlivost. I naše společnost může potvrdit kvality těchto motorů, které byly druhou nejčastější volbou našich zákazníků pro pohon nafukovacích člunů RIB od Adventure a které jsme si vybrali v časech závodních aktivit naší společnosti. Nyní se továrny Evinrude v Spruce Pine v Severní Karolíně (USA) a Sturtevant ve Wisconsinu (USA) uzavřou - dvou taktní lodní motory řad E-TEC a E-TEC G2 byly poslední zástupci staré školy "závěšáků", které plnily emisní limity EU. Končí tak značka, jež se stala skutečnou legendou.

Stávající zákazníci a majitelé motorů Evinrude ale nemusí zoufat - korporát BRP, jež značku vlastní, pokračuje v činnosti nadále (výroba vodních skútrů Sea-Doo, čtyřkolek Can-Am, sněžných skútrů Lynx, motorů Rotax a další) a i nadále bude zásobovat všechny své servisy náhradními díly. BRP ubezpečuje, že záruka lodních motorů Evinrude tímto není nijak dotčena.

Závěsné lodní motory Evinrude - ukončení výroby

Všem našim zákazníkům, kteří uvažovali o motoru Evinrude jako o pro ně ideálním lodním motoru pro pohon člunu Adventure s laminátovým kýlem, můžeme doporučit přechod na lodní motory Mercury, které vás jistě nezklamou ani kvalitou, ani výkonem.

Na všechny případné otázky vám rádi odpovíme individuálně, neváhejte nás kontaktovat!

 

Oficiální prohlášení Evinrude, odkaz na stránky výrobce (zde); odkaz na zprávu na Instagramu (zde):

OUR EVINRUDE CUSTOMERS

We are proud to have supplied you with outboard engines over the past 110 years. For business reasons, we have made the difficult and thoughtful decision to discontinue manufacturing of our outboard engines to focus on the next generation of propulsion. 

We know you probably have questions about how this decision will impact where to go for services, parts availability and whether your current  warranty coverage or service contract are affected. Rest assured, our teams and dealer network will continue to be there to support you.

Závěsné lodní motory Evinrude se staly legendami - jsou k vidění v mnoha filmech od Bondovek až k Čelistem