Novinky nafukovacích člunů Adventure

Nové ceníky člunů Adventure

Zveřejňujeme nové ceníky na nafukovací motorové čluny ADVENTURE pro rok 2021, které platí pro všechny nově objednané čluny a vstupují v platnost okamžitě. Skladových zásob se změny netýkají.

ADVENTURE, pokračujíc ve své tradici výroby vysoce kvalitních člunů s vytříbenými jízdními vlastnostmi, musel přistoupit ke zvýšení cen na některé modely člunů a příslušenství RIBs člunů Vesta, nakolik stále trvá dlouhodobý trend zdražování u všech jeho dodavatelů materiálu a příslušenství nutných k jejich výrobě, stejně jako stále zdražuje doprava i vlivem celosvětové pandemie.

Tento trend zdražování v posledních pěti letech, kdy meziročně materiály a díly pro výrobu rostly přibližně o 2-3% ročně, nyní rapidně eskaluje v důsledku pandemické krize. Nárůst cen jsme stejně jako Adventure dosud eliminovali snižováním našich marží. Bohužel za současné situace již stejně jako Adventure nemůžeme udržet úroveň cen, jež se za poslední roky takřka neměnily.

Vzhledem k pokračující nestabilitě kurzu CZK vůči EUR, i nadále pro všechny nově objednané čluny platí, že výchozí cena je v EUR a přepočet do CZK je na základě aktuálního směnného kurzu.

Toto nepopulární rozhodnutí výrobce upřednostnil před jakýmkoli snižováním kvality člunů ADVENTURE v podobě kompromisů v užitých materiálech nebo doplňcích. Pro zdůraznění tohoto postoje prodloužil záruku na 6 let na všechny čluny RIBs Vesta v provedeních EVO, Heavy Duty, Profi a Individual.

Standardně mají nyní tyto verze všechny vnitřní přihrádky nafukovacích plováků svařované (samozřejmě strojově horkým vzduchem, bez užití lepidla), což je dělá odolnějšími vůči přetlaku a přehřívání.

 

Kromě výše řečeného ADVENTURE představuje následující novinky v nabídce:

  • > nové modely nafukovacích RIB člunu s laminátovým kýlem Vesta V-585 (odkaz) a V-290 (prezentaci připravujeme)
  • > možnost objednat RIB Vesta V-250 ve třech různých délkách: 240, 250 anebo 260 cm
  • > sjednocení různých verzí provedení člunů RIBs Vesta a jejich vzhledu v rámci Standardního, EVO a Heavy Duty provedení; stále platí, že každý člun Vesta lze objednat ve verzi Individual, jež se specifikuje plně dle přání zákazníka
  • > nový model člunu s laminátovým kýlem Vesta V-500 ve verzi EVO XL, která má oproti standardní verzi EVO zvětšený průměr nafukovacího válce na 55 cm, kterýžto vyžadují profesionální uživatelé
  • > uvedení nové laminátové konzoly řízení ML-3 pro střední třídu člunů RIBs Vesta, k níž patří nové přídní sedátko MLS box jakožto volitelný doplněk (prezentaci připravujeme)
  • > modernizace největší laminátové konzoly řízení v nabídce; SL-3N má nyní moderněji řešenou palubní desku s více místa pro přístroje a vestavěné displeje (odkaz)
  • > návrat největší vertikální opěrky a sedačky v nabídce: SLS-8 prošla rozsáhlým faceliftem a kromě jiného nyní nabízí výklopnou opěrku/sedák (odkaz)
  • > pro všechny laminátové konzoly řízení je nyní možnost objednat tónované / kouřové čelní plexi - jde o příplatkovou verzi, cena na vyžádání

 

Pro všechny nové objednávky platí, že čluny RIBs ADVENTURE Vesta mají termín dodání individuální/smluvní. V současné pandemické situaci bohužel nemůžeme garantovat výrobu do 60 dní od objednání. Všechny skládací čluny se vyrábí už jen na zakázku.