AKTUÁLNÍ TERMÍNY DODÁNÍ

AKTUÁLNÍ TERMÍNY DODÁNÍ

Aktualizace 18/08/2021 - přijímáme objednávky na výrobů člunů Adventure s předpokládaným dodáním do konce roku 2021. Na Q1 2022 - tj. leden až březen - máme předobjednané motory Mercury u distributora, které jsou především určené pro pokrytí závazných objednávek setů se čluny Adventure a až následně jsou určené jako volné pro MO prodej.

 

Dne 16/08/2021 byl vydán nový ceník člunů Adventure, proto prosíme všechny zájemce o cenové nabídky na čluny Adventure, aby se na nás obraceli emailem nebo telefonicky pro individuálně sestavené nabídky. Bohužel nestíháme aktualizovat ceny uvedené na našem webu - děkujeme za pochopení a omlouváme se za vzniklou situaci.

 

Původní text zprávy 17/05/2021:

 

Dovolujeme si upozornit všechny zájemce o nafukovací motorové čluny Adventure a o lodní motory Mercury a Suzuki na situaci ohledně jejich dostupnosti, která je negativně ovlivněná důsledky globální koronakrize.

Nakolik všechny značky lodních motorů musely v roce 2020 přerušit výrobu a nakolik došlo a stále dochází k výpadkům v zásobování továren díly a materiály, v kombinaci s trvajícími problémy s lodní dopravou mezi kontinety, jsou lodní motory, které nebyly závazně objednány nejpozději začátkem tohoto roku, prakticky nedostupné až do konce roku 2021.

Při objednání lodního motoru v těchto dnech (tento článek je psán 17/5/2021) je třeba počítat s dodáním ne dříve než za devět (9) měsíců, tedy v prvních měsících roku 2022.

Největší problémy s dodávkami nyní evidujeme u lodních motorů vyráběné v Asii, tj. všechny modely Suzuki a motory Mercury o výkonu do 30 HP (včetně). Nedostatek lodních motorů je nyní akutní a týká se celé EU. Dle posledních zpráv od distributorů zastupující jednotlivé značky nelze očekávat nápravu současného stavu ani začátkem roku 2022, byť se o to neúnavně snaží - Mercury např.ve snahách o zajištění dodávek motorů přešlo u modelů vyráběných v USA z námořní na leteckou dopravu. Ani to však nestačí na pokrytí aktuálních poptávek, kterých evidují o 30% více než v roce 2020.

Nafukovací motorové čluny Adventure lze nyní zadávat do výroby na měsíc září s předpokládaným dodáním do ČR v říjnu - i zde zápasí s nedostatkem materiálů potřebných k jejich výrobě a stále narůstající cenou všech komponent.

V případě zájmu o námi nabízené čluny RIB VESTA stavěné na zakázku a dodávané na klíč, o profesionální zásahové či záchranné čluny RUBIKON a MASTER 2 v edici R.E.D., či dokonce jen o běžné skládací čluny délky 4,0 m a větší, prosíme o časově adekvátní naplánování nákupu a respektování termínu dodání 10 - 11 měsíců od strvzení objednávky z výše uvedendých důvodů problematické dostupnosti lodních motorů.

Ke každé poptávce se snažíme přistupovat maximálně individuálně, ale bohužel danou situaci, u níž předpokládame, že bude trvat i v roce 2022, nemůžeme nijak ovlivnit.

Máte-li jakékoli otázky a přejete-li si konzultovat nákup nového člunu, jsme vám k dispozici!