Obnovení výroby skládacích člunů Adventure

Omezení výroby skládacích člunů Adventure

ADVENTURE LTD. oznámil dne 2. března 2023 obnovení výroby skládacích člunů sérií Master 2 a Rubikon, nakolik se po usilovném snažení podařilo zajistit dodávky nezbytných materiálů pro jejich výrobu.

Obnovení výroby se týká člunů délky 3,60 m a větších, jde tedy o modely M-360/B, M-400, M-440, M-470 (vč. verzí R.E.D.) a o celou sérii Rubikon. Menší čluny pro nejbližší dobu není možné objednávat a jejich výroba je do odvolání zastavena. 

V tuto chvíli očekáváme nové ceníky ke zpracování. Po aktualizaci cen na našem eshopu u daných produktů bude odstraněno upozornění na omezení výroby, které platilo doposud.

 

Původní zpráva:

 

Od začátku října 2021 omezuje ADVENTURE LTD. výrobu svých skládacích člunů z důvodu nedostatku odborných pracovníků a rovněž z důvodu stále se zhoršující situace s dostupností některých materiálů a komponent nutných k jejich výrobě.

Toto omezení bude platit po celý rok 2022 s tím, že v případě negativního předpokladu dalšího vývoje situace bude výroba skládacích člunů zcela zastavena. V roce 2022 doposud bohužel vlivem nepředpokládaného vývoje geopolitické situace v zemi výrobce nebyl vyroben jediný skládací člun, byť výroba člunů RIB nadále pokračuje.

Aktuálně se do výroby plánuje několik málo kusů klasických motorových člunů M-400 v zesíleném provedení R.E.D. z PVC materiálu HEYTex H5559 1200 g/m2 (odkaz), který je dostupný v červené, šedé a černé barvě. Tyto čluny budou dále vybaveny madly s vnitřní výztuží ve tvaru vazáku, lany v PVC liště na horní straně plováků, CEREDI úchyty vesel, profesionálními ventily Leafield a s přetlakovým ventilem na přední komoře. Na přání lze doplnit další ochranu spodní strany plováků, dna a kýlu a stejně tak ochranu horní strany plováků, tažná či nosná oka aj. doplňky dle domluvy.

Modely M-360B, M-330 a M-300, které jsme doufali rovněž dovézt, bohužel vyrobeny nebudou.

O dalším pokračování výroby profesionálních skládacích člunů Rubikon a Master 2 v provedení R.E.D., resp. individualizovaných verzí člunů délky nad 4,00 m ze silnějších materiálů HEYTex 1200 g/m2 a Valmex 1450 g/m2, není aktuálně rozhodnuto. Výrobce slíbil, že všechny objednávky profesionálních skládacích člunů bude řešit individuálně, nakolik situaci s nedostupností překližky a hliníkových profilů nedokáže nijak ovlivnit.

Výroba všech ostatních modelů skládacích člunů byla pozastavena do odvolání.

Výroba všech modelů RIB Vesta (čluny s laminátovým kýlem) pokračuje bez jakéhokoli přerušení, žel aktuální situace prodlužuje výrobní/dodací lhůty cca o polovinu, tj. na 90 dní od zadání objednávky z důvodu velkého vytížení výroby a velkého objemu přijatých zakázek právě na RIB čluny.

Zda a za jakých podmínek by Adventure opět obnovil běžnou výrobu skládacích člunů, jež má více než 30 letou tradici, není možné v tuto chvíli odhadnout, nakolik je zde mnoho faktorů, které nyní nelze předvídat nebo na jejich základě predikovat konkrétní data.

Jinými slovy - máte-li zájem o skládací člun Adventure, doporučujeme jednat rychle, protože je možné, že čluny Master dovezené v roce 2022 budou také historicky poslední vyrobené skládací čluny značky.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat!

Nový design člunů Adventure M-400 s PVC madly na horní straně nafukovacích plováků