Nový RIB člun Adventure V-695

Nový RIB člun Adventure V-690

Adventure představuje svoji novou vlajkovou loď, člun s laminátovým kýlem řady Vesta, model V-695. Tento nový RIB bude k mání od jara 2022 a již nyní výrobce přijímá objednávky.

Všechny specifikace zatím oficiálně představené nebyly, ale z prvního uveřejněného videa (odkaz zde) je jasné, že jde o modernizovaný a stran designu dále dotažený koncept, jaký známe z modelu V-650. Konzoly a sedačky kapitána lze libovolně variovat dle individuálních požadavků z desítek modelů v nabídce Adventure, zatím co zadní sedačka - tedy zde spíše už sofa - na celou šířku paluby je integrovaná do laminátového skeletu a skrývá pod sebou a za sebou velký úložný prostor.

Trup lodě ukrývá pod palubou palivovou nádrž a další úložný prostor pro nádrž na sladkou vodu apod. Objem palivové nádrže bude obdobně jako u V-650 až na 187 L, vodní nádrž okolo 50 - 60 L.

Oproti svému menšímu předchůdci už na V-695 najdeme v zadní sedačce integrovanou tyč pro tažení lyžaře nebo wakeboardisty a výrazně větší SunDeck opalovací plochu na přídi. Přepracované záďové koupací plošiny, které jsou stejně jako sedačka součástí horní skořepiny, již od prvního pohledu nabízí pohodlný a bezpečný průchod z paluby do vody, k motoru a kolem zadní lavice.

Člun zachycený na videu je vybaven novou konzolou řízení SL-3N odklápěcí konstrukce, jež sama o sobě pojme více než 110 litrovou nádrž, aniž by ta jakkoli zasahovala do odděleného úložného prostoru pod předním sedátkem konzoly.

Kapitánská sedačka SLS-4 je stejně jako konzola určená pro řízení ve stoje. Zde se musíme přiznat, že bychom raději viděli kombinaci s (nedávno nově přepracovanou) sedačkou SLS-8, která má sklopný sedák a integrovaný bar s odděleným úložným prostorem navíc, ale to už je individuální věc každého zákazníka.

Adventure využil prezentaci nového RIB-člunu V-695 také k ukázce nového polstrování Carbon Vanilla, jež doplňujue volitelnou řadu Carbon materiálů o nový odstín.

Technické specifikace nafukovacího člunu RIB Adventure V-695 (MY2022):

  • > délka ... 695 cm
  • > šířka ... 250 cm
  • > průměr nafuk.plováku (max.) ... 55 cm
  • > max.výkon motoru ... 200 koní / 147 kW
  • > hmotnost trupu (bez konzoly a další výbavy) ... 600 kg
  • > CE kat. ... C
  • > záruka ... 6 let
  • > cena standardní verze s EVO packetem (bez konzoly) ... 559 000,- Kč vč.DPH
  • > cena verze Heavy Duty ... 599 000,- Kč vč.DPH
  • > cena verze Profi ... 620 000,- Kč vč.DPH

.

Jakmile budou zveřejněny další podrobnosti o zcela novém člunu Adventure V-695, najdete je na našich stránkách, Facebooku MOTORBOAT.cz či na našem Instagramu Schelkalin marine.