MERCURY SERVICE EXCELLENCE

MERCURY SERVICE EXCELLENCE

Mercury marine chystá dílčí změny v rámci oficiální sítě autorizovaných dealerů lodních motorů Mercury a MerCruiser, které mají za cíl sjednotit ceny servisních prací za předepsané servisní intervaly v rámci záruky lodního motoru.

Majitelé lodních závěsných motorů Mercury a vestavěných motorů MerCruiser se patrně již brzy ve svých autorizovaných servisech setkají s pojmem "Mercury Service Excellence". Jde o snahu značky standardizovat v rámci jednotlivých států cenu, kterou zákazník zaplatí za servis svého motoru při 100 nebo 300 motohodinové prohlídce a která bude zahrnovat i veškeré nezbytné náhradní díly napříč všemi jejich dealery.

Přesnou podobu nových ceníků zatím neznáme, ale dle předběžných informací půjde o průměr vyčíslený z aktuálních cen autorizovaných dealerů napříč Českou republikou. Tyto nové ceníky se budou týkat jen a pouze motorů v záruční době, resp. zákazníků, kteří chtějí dopřát svým motorům Mercury tu nejlepší péči a přejí si dodržení výrobcem předepsaných servisních úkonů do posledního puntíku.

Naši zákazníci se nemusí obávat žádných velkých změn - naše aktuální ceny za servisní práce a jejich účtované množství vychází z dlouholeté zkušenosti s danými motory a korespondují s výrobcem předepsaným časem na provedení patřičných úkonů.

Nejde o změny cen jednotlivých náhradních dílů, náplní nebo rozsahu úkonů - to vše zůstává beze změn. Jde o zavedení stadardní ceny za servisní práci a jejího účtovaného množství pro jednotlivé modely a výkonnostní skupiny, tj. např. závěsné motory F4, F5 a F6 tvoří jednu skupinu a budou se servisovat za stejnou cenu, nakolik všechny vyžadují stejné díly, množství náplní a stejné množství práce pro provedení servisu při intervalu 100 motohodin.

Představitel značky Mercury pro ČR, společnost Motorsport, aktivně řeší tuto velice důležitou otázku se všemi dealery ve snaze o nalezení kompromisu a konsenzu všech zúčastněných stran. Věříme proto, že zavedením standardu Mercury Service Excellence se ještě zvýší plošná úroveň odvedené servisní práce na vašem lodním motoru, ať už se obrátíte k jakémukoli dealerovi, stejně jako se díky tomu zvýší prestiž značky a hodnoty každého jednotlivého lodního motoru Mercury, který tyto servisy absolvuje.

Jakmile budou k dispozici nové ceníky, budou zveřejněny na našem eshopu i na naší prodejně.